Integrace Tuya

www
adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od adamis »

Mě se při nedávných výpadcích proudu sekla Malina a byl jsem nahraný. Dva jsem se s tím patlal než jsem to jakž takž uvedl do chodu, musel jsem nakonec idělat novou instalaci. Samozřejmě TUYA nejde. Mě to ale až tak nevadí, protože nová integrace Tuya v2 mi přijde mnohem lepší a stále se přidávají nová zařízení a ta, která už běží tak u těch přidávají entity. Pokud dobře koukám, tak už běží i termostaty!
Je pravda, že ten způsob "výměny" je trochu chaotický a neohleduplný k nám, zákazníkům, no ale co už... Já věřím, že Tuya v2 bude fajn a k tomu nám dopomáhej Pámbů.

Pojednal jsem tuhle UPSku - https://www.datart.cz/zalozni-zdroj-cyb ... 0e-fr.html
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Dušan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 358
Registrován: 30. březen 2021, 08:25
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od Dušan »

adamis píše: 24. říjen 2021, 15:15 Pokud dobře koukám, tak už běží i termostaty!
Tak jsem to zkusil a mně tedy termostat na Tuya V2 nechodí. Respektivě vidím ho, ale ukazuje o 20 st méně a nejde s tím nic udělat, tak jsem se zase vrátil zpět na Core 9.7
Rpi 4 8GB RAM Home assistant běží na ssd, Esp, Sonoff ještě pořád jde, Tasmotka je hodně dobrá, ale Tuya nebrat :D GigaBlue + oscam , TV Philips 70" síť Unifi, GW 10K ET+ , Dynes 10kWh, 8.1kwp

modern
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 54
Registrován: 20. říjen 2020, 13:46
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od modern »

Kvůli termostatu Tuya jsem zůstal taky na verzi 2021.9.7 .
V nové verzi HA 2021.10.x je nově integrace Tuya přímo v HA . Je tam možné sice integorvat taky Tuya v2 s lepší podporou než integrovaná Tuya, jenže ...
Dle informací to vypadá tak, že podpora Tuya v2 bude časem "utlumena" ... :(
V další listopadové verzi HA 2021.11.x by měla být výrazně zlepšená integrovaná Tuya a to hlavně právě pro podporu termostatů...tak uvidíme a doufám, že to tak bude, jinak se mi do té doby nevyplatí aktualizovat....

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od adamis »

TWL, to snad není pravda!!!
Tak je to opravdu tak, že Tuya v2 končí , takže je rozje..ný teď úplně všechno - Tuya v2 bez podpory a Tuya stable (kuriózní název) něco podobného. Teď se nemůžu na Tuya IoT vůbec přihlásit, protože tam zase přidali kontrolu IP adresy a tu když tam zadám, tak to píše, že to nejde...
Takže už je Tuya, Localtuya, Tuya v2 a teď New Tuya - a nefunguje NIC!!!
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od Pete30 »

Já jsem rád že už dávno jsem se zařízení Tuya zbavil :P
Další informace co sleduji jsou takové že některým uživatelům přišel email od Tuya, končí platnost vašeho účtu a bude zpoplatněn !!!!!!
Moje rada: při nákupu zařízení věnujte pozornost lokálnímu ovládání a co možná nejvíce se vyhýbejte cloudu ;)
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od adamis »

"... Další informace co sleduji jsou takové že některým uživatelům přišel email od Tuya, končí platnost vašeho účtu a bude zpoplatněn !!!!!!..."
A není to náhodou zpráva agentury JPP (jedna paní povídala)??
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od Pete30 »

Tady si můžeš počíst:
Nebo tady: https://community.home-assistant.io/t/e ... ion/350181

Nechci nikomu kazit radost, ale starší verze Tuya budou odstraněny a nepodporovány a to do konce tohoto roku !!!!
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od adamis »

Tak přátelé a kamarádi - teď už nerozumím ničemu. Zkusil jsem si nainstalovat LocalTuya a světe, div se - ono mi to chodí!!! Jak píšu - TEĎ UŽ NEROZUMÍM NIČEMU - VŮBEC NIČEMU... :roll: :roll:
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Dušan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 358
Registrován: 30. březen 2021, 08:25
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od Dušan »

Tak jsem přátelé instaloval Tuya local ( je to jiná Tuya než local Tuya ) z tohoto odkazu a Termostat chodí jak víno. Vůbec jsem nevěděl, že je tato Tuya existuje.
Konečně už jedu na nejnovějším core a nemusím mit starý core 9.7 2021 :D :D

https://github.com/make-all/tuya-local? ... sEm4DBXJ9E
Screenshot_20220504-200003_Home Assistant.jpg
Screenshot_20220504-200016_Home Assistant.jpg
20220504_201147.jpg
Rpi 4 8GB RAM Home assistant běží na ssd, Esp, Sonoff ještě pořád jde, Tasmotka je hodně dobrá, ale Tuya nebrat :D GigaBlue + oscam , TV Philips 70" síť Unifi, GW 10K ET+ , Dynes 10kWh, 8.1kwp

Uživatelský avatar
Tad
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 455
Registrován: 30. prosinec 2020, 00:14
Bydliště: 3D
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od Tad »

OT: Ta posledni fotka je co, to neznám a vypadá to hezky :?: :D :D :D
HAOS-x86-64, Intel J4125 Quad Core, 8GB RAM, 512GB SSD, Conbee II, zigbee2MQTT

Odpovědět

Zpět na „Tuya“