Tlačítko

www
kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Tlačítko

Příspěvek od kiklhorn »

Přemýšlím nad tačítkem. Wifi tlačítkem. Bez jakýchkoliv drátů. Konstrukcí.
Mělo by to být zařízení které pojede z baterky, bude v hlubokém spánku nebo vypnuté až do stisku tlačítka, pak vstává, připojí se na wifi, odešle událost a zase usne nebo se vypne.
Pokud wifi nenajde tak bude po stisku vzhůru třeba celých půl minuty, s vytvořeným AP, ať se na něj dá připojit a nakonfigurovat bezdrátově.


Jen v rychlosti jsem prolétl net a mám následující poznatky:

Budu uvažovat pouze nad základními moduly - tzn. ne desky s sériovým nebo usb rozhraním, ale jen moduly.
modul.png
Spící ESP má odběr v řádu mikroampér
ESP připojující se na wifi nějakých 80mA, špičky někde kolem 260mA (což by měl pokrýt nějaký kondenzátor s co nejmenším ESR v napájení)

Napájení nad 3.3V (3.6V) jej ničí
--------------------------------
Z toho vycházím když uvažuji nad možnostmi napájení -
1. Lion/lipo aku (ceny a kapacity různé), pokud by to byl 18650 tak k němu držák (10Kč), lineární stabilizátor HT7333 - na vstupu 3,5V - 12V, ztrátový proud do 4 mikroamper, na výstupu 3,3V až 250mA (2kč - včera jsem objednal 100ks za 156,-), možná k tomu usb modul pro nabíjení s TP4056 (10-15Kč)
Může to být miniaturní s malými lipo polštářky (třeba do malých modelářských helikopter 150mAh+ ?) nebo větší třeba s 18650/3.4Ah

2. 2x AA nebo AAA baterie - držák 10Kč (3V a méně - proberu níže) nebo 3x AA/AAA a bižuterie jak v bodě 1. Kapacita podle typu někde mezi 0,3 - 3Ah


3. Miniaturní varianta - 1x knoflíková CR2032 (kapacita typicky 0,2Ah+ - držák 10Kč (3V a méně a nedá ani dostatečný proud), velký resistor pro nabíjení kondenzátoru 1kč, superkapacitor (3,3F/3V 40Kč) - řešeno třeba tady
--------------------------------------
Dostávám se k poznámce 3V a méně
Říkám si čím méně součástek, tím lépe. Tak se podívám na stránky výrobce originálu a zkusím zhruba shrnout jak je to s rozsahem napájení a odebíraným proudem v hlubokém spánku (zde tlačítko bude trávit většinu času)

ESP8266 - deep sleep 20 mikroA, hybernace(shutdown) - 4mikroA
ESP32 - deep sleep 10 mikroA, hybernace(shutdown) - 2,5mikroA

Na shutdown se asi nedostanu,

Nicméně jsem našel pěkný trik s napájením přes mosfet kdy nezáleží kolik modul bere, je prostě vypnutý.

Tím by asi byl vyřešený problém s odběrem.

A protože baterie ztrácejí časem napětí tak se vrátím na stránky výrobce a bude mne zajímat minimální napájecí napětí modulů s integrovanou anténou:

ESP8266:
samotný čip ESP8266EX od 2,5 V, ale pravděpodobně jsou na modulu součástky které potřebují napětí vyšší
ESP-WROOM-02D a ostatní 3V
ESP-WROOM-02D(4 MB) 2,7V (jediná vyjímka)

ESP32: samotné čipy fungují již od 2.3V, nicméně všechny moduly vyžadují minimálně 3V, nebo dokonce 3,1V


Takže mi zvývá buď sehnat vždy originál jednoho konkrétního modulu, nebo do zapojení přidat dc-dc měnič a ve spojení s "mosfet trikem" použít jakoukoliv esp8266/esp32 desku. Jaké minimální napětí potřebují klony od dalších výrobců netuším kde zjistit.

Vhodný měnič jsem myslím našel, 50ks na cestě. Cena cca 15Kč/ks. S čipem 2108A. Divná doba. Jen za cenu čipu u našich prodejců mám několik kompletních měničů z číny. Měnič má společnou zem, tak nepořebuji řešit oddělení a použiji jak mosfet tak jeho zapojení z videa.

Protože modul zvládá konverzi na 3.3V již z napětí 0,9V tak tímto se mi otvírá i cesta pro napájení z jediného 1.5 nebo 1.2V článku. Samozřejmě za cenu snížení doby mezi výměnou baterie.

Měření kapacit baterií podle vybíjecího proudu: http://www.nejlepsi-baterie.cz/


------------------------------------------------
Čím programovat
- buď usb/serial převodník a nějaké pogo pins vlastní konstrukce(rx,tx,gnd,3,3V a nějaká propojka mezi gnd a d0 nebo co to který chce pro přepnutí do programovacího modu),
- nebo programovací a testovací adaptér (kde je tedy převodník a vyvedeny všechny piny) řada 8266 má univerzální programovací adaptér, ESP32 wroom a wrover každý vlastní - cena 200-400Kč za ks. Třeba tady
prgada.jpg
Cenově mi to tedy vychází
- Krabička - vlastní tisk: nižší desetikoruny
- Napájení/nabíjení (bez baterií) - vyšší desetikoruny
- ESP moduly - mezi 30 a 90 Kč.
- tlačítko 10Kč

- Takže jedno kompletní wifi tlačítko bez baterií a práce kolem 200,-

Celkové zapojení bude jednoduché
Pokud použiji vyšší napětí než 3,5V tak bude aku(s případným modulem nabíječky) nebo 3 baterie, pak mosfet s tlačítkem proti zemi (viz video), ht7333 a esp modul.
Pokud použiji nižší napětí (3V a méně) tak bude baterie, pak mosfet s tlačítkem proti zemi (viz video), měnič s 2108A, a esp modul
Pokud použiji nižší napětí a baterii která nedá ani dostatečný proud - knoflíková - tak bude baterie, rezistor nějakých 150 ohm, superkapacitor, pak mosfet s tlačítkem proti zemi (viz video), měnič s 2108A, a esp modul

Na modulu, pokud nebudou, doplním 3x nebo 4x 10-12k rezistory a jeden kondenzátor podle - https://arduino-esp8266.readthedocs.io/ ... nning-only

Kdybych chtěl při odeslání zprávy po stisknutí tlačítka bliknout tak nějaký rezistor a ledku na některá z DGPIO pinů modulu.

Pokud bych chtěl detekovat v případě použití lion s nabíjecím modulem přítomnost nabíječky tak ke vstupu přidám diodu optočlenu a jeho tranzistor připojím k esp modulu. Pokud jej bude detekovat sepnutý, nevypínal by si své napájení, zůstal připojený k wifi a tím by byla i rychlejší reakce na stisk tlačítka (použít tlačítko s druhým párem kontaktů)

Počítám že až za cca měsíc bude všechno doma budu pokračovat.
Kdyby to bylo na nějaké větší drátování tak pak možná navrhnu i nějaký jednoduchý plošný spoj.
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Tlačítko

Příspěvek od Pete30 »

Zajímavá myšlenka kterou budu sledovat.
Já bych se přiklonil k verzi 1 nějaký polštářek s menší kapacitou v kombinaci mosfet a to by moho být nesmrtelné.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Tlačítko

Příspěvek od Pete30 »

Teď mě napadlo to využít jako vlastní senzor oken a dveří napájený baterií, otázkou bude prodleva a spolehlivost při otevření: připojení k wifi, odeslat událost, vyhodnocení události je zatím jeden velký ?, ale uvidíme.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Tlačítko

Příspěvek od kiklhorn »

Tak jsem stvořil následující šílenost ze součástek které jsou dostupné za pár korun.

Předpokládaná spotřeba ve vypnutém stavu v řádu jednotek mikroampér.
Měřit se bude až někdy v půlce prosince, a) zapojení je na papíře, b) ještě nemám čím.

První část je USB nabíječka lion/lipol téměř ve standardním čínském zapojení.
Na vstupu USB je jako ochrana polyfuse (vypne při vysokém odběru, po vychladnutí sepne.)
DW01 se stará o proudovou ochranu aku.

R17+R18+NTC1 dovolí nabíjení aku jen v rozmezí teplot 5 - 40 °C

Proud nabíjení nastaven na 130 mA - pro aku od 260mAh to je tedy méně než 0.5C

T4_PMOS a D3 je PowerPath - tedy při připojení USB je napájení taháno z USB namísto z aku - to chybí snad na všech čínských modulech které tak nenechají korektně ukončit nabíjení aku a stále jej cyklují.

T2_PMOS spíná napájení pro koncový LDO a na výstupu PWROUT máme 3.3V pro ESP
Původně jsem uvažoval že dám tlačítko paralelně s tímto T2_PMOS - zapnu napájení ESP32, ten si nahodí log.1 na "HOLD_ON" vstupu modulu a tím si podrží napájení zapnuté, připojí se na wifi, odešle zprávu a pak zas napájení zhodí.
Jenže pak mne napadlo že když když ESP32 bude napájený přes USB tak by se nemusel vypínat, zůstat na WiFi a rychleji reagovat. Jenže to by mi pak nedokázal tlačítko zapojené paralelně k T2_PMOS detekovat.

Takže je tam dělička R14,R11 (výstup USB_PRESENT) - kde bude mít log.1 pokud je napájený z USB
A samotné zapínání T2_PMOS je řešeno tlačítkem zapojeným přes T4_NMOS který má v gate děličku kde se objeví log.1 vždy když se stiskne tlačítko (Výstup Switched_ON)

A nakonec je přidáno měření baterie. Standardně jsem všude viděl jen odporovou děličku. Jenže tou by protékal proud stále a cucal by aku.
Takhle si musí ESP32 přes vstup "BAT_MEASURE" tento odporový dělič "zapnout" a na výstupu "BAT_VOLTAGE_ANALOG" dostane napětí - tak jak je nastaven dělící poměr teď tak cca v rozmezí 0-1V. Pro analog vstup u ESP8266 je to maximum, pro ESP32 by bylo vhodnější využít rozsah 0-3.2V pro zvýšení rozlišení.

Tak a teď otázky
1) doufám že to bude fungovat. Nebo tam někdo vidíte chybu?

2) Použít micro usb nebo usb-c konektor? Kterých kabelů teď máte více?

3) Předpokládám že nechám udělat plošné spoje jak na tuto samostatnou verzi - dá se za ni připojit jakýkoliv ESP modul tak i rozšířenou s osazeným ESP modulem. Má cenu se ještě zabývat ESP8266 ? Nějaké aktuální ceny ESP modulů v druhé příloze (bez daně a dopravy).

4) Použitý LDO 7333 má maximální výstup 250mA (řekl bych doporučený, protože nemá žádnou proudovou pojistku a jde výš) a to ESP32 spotřebuje pouze při vysílání na 802.11b. Na 802.11g při 6Mbps už má vysílací špičky jen 200mA (a nejlepší parametry příjmu)
Mám v další verzi zkusit nahradit nějakým spínaným zdrojem s vyšším proudem?

5) Nějak si říkám (a už mám ve schématu vyvedené piny) že možnost T2_PMOS přemostit tak je z toho namísto spínače malý záložní zdroj, přidat tam hřebínek a 3 rezistory tak se dá krokově nastavit nabíjecí proud a tím zrychlit nabíjení větších aku. Jaký bude úbytek napětí na polyfuse jen tuším, asi přidám hřebínek na její obejití.

6) Uvítám jakékoli poznámky.
Přílohy
esp_ceny.jpg
WifiButton.jpg
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Tlačítko

Příspěvek od Pete30 »

Na úvod, velice pěkná práce.
1) Předpokládám že ano, jen si to schéma musím vytisknout a nějak si to v klidu projít (zatím tam nic nevidím špatně)
2) Předpokládám že doma je více micro/USB, ale pokud chceme jít s dobou(a EU :lol: ) bylo by asi vhodnější se zaměřit na USB-C
3) Velice vítáno (bude k mání pokud bych měl zájem ?)
4) Myslím že je to zbytečné pokud se to bude držet kolem 200mA Tx (v tomto případě jen krátkodobě)
5) Dobrý nápad
6) :
Jen tak zběžně, PAD12 - PAD13/T2_PMOS předpokládám je výstup pro externí tlačítko, není ta S1 zbytečná na DSP, když to stejně bude umístěno v nějakém boxu?
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Tlačítko

Příspěvek od kiklhorn »

2) Zkusím navrhnout desku s oběma konektory
3) určitě
4) Na desce bude místo na druhý paralelně
5) micro dip switch, tři pozice, tři rezistory - osm možností nabíjecího proudu. Také volitelný. Snažím se o návrh zapojení kde se může polovina součástek vynechat a stejně bude v základu fungovat.

Ano, externí tlačítko, S1 tam chci 12mm tlačítko, navrhnu na něj krabičku, osazovat se také nemusí, pokud bude jiné přes headery.

Dorazily z Ali první 400mAh polštářky (je to na nich napsáno, zítra snad změřím) a 1F kondenzátory (ty bych rád využil pro verzi napájenou z knoflíkové baterie). Polštářky již mají DW01 + 8205A integrovaný. Další na cestě jsou již větší, některé dvou, některé třídrátové (počítám že termistor), některé jst konektory - rozteč 1,5 nebo 2 mm. No na desce nechám pájecí plošky a pokusím se i o konektory - jen nevím jak tam 4 ks nacpu.
Přílohy
DSC_0232.JPG
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Tlačítko

Příspěvek od kiklhorn »

První cyklus měření AKU provedeno - nabíjení 200mA, vybíjení 250mA do 3.3V a vypadá to že s kapacitou nekecají, takže dám odkaz.
//Edit: projel jsem 10 cyklů - nabít do plna a vybít na 3.3V
A potom s vybitím do 3.0V, s vybíjecím proudem 400mA, což je víc než se kdy v reálu s tlačítkem dostanu. - kapacita opravdu sedí
Grafy připojeny

https://s.click.aliexpress.com/e/_AXkM35

Grafy:
prvniMereniEHAO 402050.jpg
10 cyklu 200-250mA EHAO 402050.jpg
do3.0VoltuEHAO 402050.jpg
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Tlačítko

Příspěvek od kiklhorn »

Zkusím spočítat možnou velikost "tlačítka"

Aku mám tedy 402050 - tloušťka 4 mm, šířka 20mm, délka 50mm.
Modul ESP-12F který bych rád použil má rozměry - tloušťka 3mm, sířka 16mm, délka 24mm (největší wrover 3.3x18x32)
Tlačítko - tloušťka 3.2 mm, + 1.75 mm pohyblivý hmatník o průměru 6mm. š/v 12mm
Standardní tloušťka plošného spoje 1.6 mm

Modul by měl přesahovat o 10mm do okolí - pcb wifi anténa.

Takže krabička
- tloušťka - dno 1.5mm, aku 4mm, pcb 1.6 mm, součástky 3.2 mm, víko 1.75mm pro tlačítko v rovině s víkem = cca 12 mm
- šířka - strana 1.5mm, aku 20mm, přesah antény 10mm, strana 1,5mm = 33mm
- délka - strana 1.5mm, aku 50 mm, strana 1.5 mm = 53mm

A tím pádem deska plošného spoje maximálně 30 x 50 mm

Jdu to zkusit navrhnout.
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Tlačítko

Příspěvek od kiklhorn »

Tak malý update, vypadá to že se z toho stává projekt na letošní zimu.
Rozměry 3x5 cm se mi podařilo trefit.

Rozhodl jsem se rozdělit projekt na dvě části, první chci dodělat co nejmenší tlačítko, z něj pak odvodit větší univerzální desku pro jiné použití. Což vlastně bude "tlačítko" na větší desce s vyvedením dalších pinů ať se dá univerzálně použít s libovolným ESP modulem.

Dám první render jak bude deska vypadat z vrchu:
Tlacitko deska vrsek.jpg
Tlacitko deska vrsekRend1.jpg
A z dola:
Tlacitko deska spodek.jpg
Tlacitko deska spodekRend1.jpg
Ten poletující černý obdélníček u ESP prosím ignorovat - nemám u všeho korektní 3D modely, tohle je úplně první pokus o 3D podklad pro návrh krabičky.

Ležel jsem pár večerů v datasheetech a dalších podkladech a udělal jsem několik změn.
Co bude tlačítko umět:
Wifi ESP8266
Napětí pro něj je hlídáno supervizorem protože jsem přidával 100uF kondenzátor na vykrytí proudových špiček ESP a to zpomalí náběh ESP o několik ms a to ESP nemá vždy rádo (flash chip nabíhá při vyšším napětí než procesor)- takže jeho činnost je povolena až když je napětí alespoň bezpečných 2.93V

Nabíjení přes USB-C, existují 6pin nabíjecí konektory, na univerzální desce pak počítám s 24pin včetně komunikace.
Všechny součástky v rozumné velikosti co se nechá pájet - 0603 (1608), kromě RTC který potřebuje trochu speciální zacházení.

Co bude umět rozpoznat a rozlišit
- stisknutí,
- vícenásobné stisknutí,
- automatické stisknutí v naprogramovaný čas což je řešeno trvale běžícím externím chipem s odběrem v řádu pouze desítek nA - jediná součástka co se bude hůře pájet. (A přesný typ si zatím nechám pro sebe, alespoň než dorazí vzorky od výrobce, evropského)
- změří si napětí baterie.

Co bude umět indikovat
LED pro nabíjení (červená, zelená), reset/probuzení(modrá), sériovou komunikaci(na esp modulu u antény) nechávám na desce v SMD provedení.
LED pro zapnutí měření baterie (GPIO12) bude 3mm s drátovými vývody kterou se dá tedy i zablikat.
OLED display na I2C sběrnici - stačí jim 3.3V a 20mA. Připojený přes čtyři pogo piny (vlevo na horní straně desky).
Tam si představuji zobrazovat třeba napětí baterie, mqtt zprávy, stav komunikace atd.

Standardní 0.96" (zakrývá celé tlačítko) nebo 0.91" (příliš široký) OLED se nevejde, takže mám objednány všechny menší displeje co jsem u číňanů našel. Viz níže i s odkazem. Dodání píší někdy o vánočních svátcích.
Pokud náhodou nějaký máte doma a k tomu šupleru byl bych vděčen za rozměry...
displejePod091.jpg
https://s.click.aliexpress.com/e/_AM9RP3

Na spodní straně desky jsem vyvedl věci které si myslím by měly být přístupné bez vyndávání desky z krytu - tedy pojistku, piny pro připájení aku, tlačítka "reset" a "program", plošky pro připojení sériového převodníku pro programování, rezistor nastavující nabíjecí proud aku a termistor na měření teploty.

Otázky:
Na vrchní straně desky v rohu je ještě trocha místa, poblíž vyvedená I2C, napadá nějaký užitečný senzor?

Uvažuji - pokud bych přemístil tlačítko vedle USB portu tak se pod něj vejde 0.96" display.
Proti - chci tlačítko s volitelným displejem a ne display s tlačítkem.
Proti - vypadalo by to nedobře
Proti - částečně by překryl wifi anténu ESP - tedy nevím o kolik, ale horší signál wifi.
Pro ?
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Tlačítko

Příspěvek od kiklhorn »

Prototypová deska je ve výrobě, nakonec jsem ji musel o 5mm prodloužit, nebyl jsem schopný se stávající velikostí a rozestupy součástek (mělo by se to dát pájet ručně) udělat rozumný návrh spojů.
jlcpcb.jpg
Pokud to bude funkční tak v další iteraci bych chtěl udělat možnost připojení i jiného typu kontaktu než je stávající tlačítko. Tedy puls.
Třeba takový dveřní/okenní kontakt by se nyní choval při sepnutí jako stále stačené tlačítko.

Už tedy prozradím i použitý volitelný RTC obvod.
rv-3028-c7

Mimo jiného má externí vstup na který by se dal takový kontakt pověsit. Ve stávajícím zapojení jsem jej nepoužil pro tlačítko, tím by obvod přestal být volitelným.

A dívám se takhle na okno a říkám si - má tři křídla, asi by bylo fajn rozpoznat i které z nich je otevřené/zavřené.
A tři žaluzie, těch kontaktů by bylo vhodných víc...
A je to asi věc ve které je lepší jednou za čas (snad rok +) vyměnit nějakou CR2032 než to sundávat a nabíjet...

No uvidíme. Aktuálně mi chybí pár součástek co mám naházené u Mouseru v košíku a vymýšlím co rozumného, skladového, k nim doplnit aby byla doprava grátis. PPK2 na měření malých proudů stále vypadá že dorazí (už/až?) v půlce prosince.
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

Odpovědět

Zpět na „ESPHome“