nástěnný vypínač s tlačítky a dotykovým displejem. Sonoff NS Panel

www
Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: nástěnný vypínač s tlačítky a dotykovým displejem. Sonoff NS Panel

Příspěvek od Pete30 »

Tak už to neřeš jsem zpátky ve hře :D :D :D
Netuším proč, ale dal jsem mu celé url přímo na display, předhodil mu prázdný tft což se chytlo a potom jsem zkusil nahrát to tvoje tft a naházel jsem tam nějaké teploty co jsem posbíral ze senzorů což zkouslo a jede to :o :shock: :D
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

ringo
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 72
Registrován: 31. říjen 2021, 20:03
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: nástěnný vypínač s tlačítky a dotykovým displejem. Sonoff NS Panel

Příspěvek od ringo »

Momentálně se dá u "zelenáče" kouput za 1 350Kč tak jsem si taky jeden objednal na zkoušku. Jak pokračují experimenty -má smysl si hrát s originálním FW nebo to raději hned flashovat na ESPHome či Tasmotu?

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: nástěnný vypínač s tlačítky a dotykovým displejem. Sonoff NS Panel

Příspěvek od Pete30 »

Já šel cestou ESPhome a myslím že jsem neudělal špatně.
Projekt se mi zde trochu zastavil z důvodu prací na 3D tiskárně a jejím vylepšení, ale budu se k němu vracet.
Výsledkem by mělo být, vlastní téma na obrazovce NSpanelu, počasí a teploty (vlastní ikony), ovládání hudebního přehrávače a spínání světel, případně ovládání termostatických hlavic Tado.
Uvidím jak se mi povede nakonfigurovat HMI, aby se vypínal display po časovém intervalu a posouvání stránek.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Cikas
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: 27. červen 2023, 13:35

Re: nástěnný vypínač s tlačítky a dotykovým displejem. Sonoff NS Panel

Příspěvek od Cikas »

www-chytre-elektro.cz

janchan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 84
Registrován: 11. květen 2022, 18:54
Dal poděkování: 69 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: nástěnný vypínač s tlačítky a dotykovým displejem. Sonoff NS Panel

Příspěvek od janchan »

Pro ty co používají "NSPanel_HA_Blueprint"
Vyšla nová verze 4.2.5

modern
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 54
Registrován: 20. říjen 2020, 13:46
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: nástěnný vypínač s tlačítky a dotykovým displejem. Sonoff NS Panel

Příspěvek od modern »

Na tu novou verzi 4.2.5 se mi to zaktualizuje samo nebo musím udělat nějaký update sám ?

janchan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 84
Registrován: 11. květen 2022, 18:54
Dal poděkování: 69 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: nástěnný vypínač s tlačítky a dotykovým displejem. Sonoff NS Panel

Příspěvek od janchan »

Samo se to neudělá.
Postup je popsaný tady.

1 - UPDATE Blueprint
2 - Update ESPHome
3 - Update TFT
.
výsledek
nspanel 4.2.5.jpg
nspanel 4.2.5.jpg (5.31 KiB) Zobrazeno 238 x

janchan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 84
Registrován: 11. květen 2022, 18:54
Dal poděkování: 69 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: nástěnný vypínač s tlačítky a dotykovým displejem. Sonoff NS Panel

Příspěvek od janchan »

Pro "NSPanel_HA_Blueprint" nová verze
v4.2.6 - Zlepšení stability a uživatelské zkušenosti
Spoiler
v4.2.6 - Enhancing Stability and User Experience

Patch v4.2.6 addresses a mix of medium and minor bugs alongside UI enhancements, focusing on streamlining user experiences with the NSPanel Firmware. Key fixes include improving responsiveness in button pages for automation and scenes entities, correcting sensor display issues, and smoothing out TFT uploads. Notable improvements also include syncing with HA core 2024.2 and refining documentation for memory usage during customizations, reflecting a responsive and evolving approach to user feedback and system performance and reliability.

Overview of Changes:
Change Criticality Affected Components
Buttons pages slow when constructing automation and scene entities (#1746) Medium Blueprint
Fix Sensors Displaying “None” as Units (#1792 and #1804) Medium Blueprint
Fix compilation error when installing nspanel_esphome_core.yaml without Upload TFT add-on (#1803) Medium ESPHome
Long Click Action Bug Fix for Hardware Button (#1637) Minor Blueprint
Fix Nextion reported variable name invalid! when uploading TFT (#1794) Minor ESPHome
Calendar/Schedule icon permanently displayed when using climate entity. #1265 Minor Blueprint
Sync icons with HA core 2024.2 (#1800) Enhancement Blueprint
Improved documentation about memory considerations when using customizations (#1801) Enhancement Documentation

Key Improvements:

Buttons pages slow when constructing automation and scene entities: Improved the load times and responsiveness of button pages when constructing automation and scene entities, enhancing the user interface’s efficiency.
Fix Sensors Displaying “None” as Units: Corrected an issue where sensors improperly displayed “None” for units of measurement, ensuring accurate and meaningful data representation.
Fix compilation error when installing nspanel_esphome_core.yaml without Upload TFT add-on: Addressed a compilation error that occurred when the Upload TFT add-on was not included, streamlining the installation process for users.
Long Click Action Bug Fix for Hardware Button: Resolved a bug where long click actions weren’t executing on hardware buttons if no entity was assigned. This fix ensures that custom actions linked to long presses will now run as intended, regardless of whether an entity is assigned to the button, offering greater flexibility and reliability in user interactions. This was supposed to be fixed with v4.2.5, however the bug was reintroduced before the release.
Fix Nextion reported variable name invalid! when uploading TFT: Resolved an error message logged during the TFT file upload process, where Nextion displays reported a variable name as invalid. This fix ensures a smoother and error-free update experience for TFT files, enhancing the reliability of display updates.
Calendar/Schedule icon permanently displayed when using climate entity: Resolved a bug where the calendar/schedule chip was shown when the climate is in auto mode, now ensuring icons reflect the current status accurately.
Sync icons with HA core 2024.2: Updated the Blueprint icons to align with Home Assistant core 2024.2, refreshing the visual elements and ensuring consistency with the broader HA ecosystem. Thanks again to @illuzn.
Improved documentation about memory considerations when using customizations: Updated the documentation to include detailed memory usage considerations, particularly focusing on bluetooth_proxy. Special thanks to @illuzn for their contributions to this enhancement.

janchan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 84
Registrován: 11. květen 2022, 18:54
Dal poděkování: 69 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: nástěnný vypínač s tlačítky a dotykovým displejem. Sonoff NS Panel

Příspěvek od janchan »

Pro "NSPanel_HA_Blueprint" nová verze
v4.3 - "Welcome to Framework ESP-IDF, an Utilities Dashboard and Enhanced Localization".

Uživatelský avatar
blavak68
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 72
Registrován: 13. listopad 2020, 11:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: nástěnný vypínač s tlačítky a dotykovým displejem. Sonoff NS Panel

Příspěvek od blavak68 »

ahojte

neviete ci funguje tento vypinac aj bez "nulaku" s tym za sa zapoji bezpecnostny kondenzator na strane spotrebica medzi nulak a fazu?

Odpovědět

Zpět na „Sonoff“