Prodlužovací zásuvka - doporučení

tomasr
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 82
Registrován: 11. leden 2023, 18:43
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Prodlužovací zásuvka - doporučení

Příspěvek od tomasr »

Takové řešení se mi moc nelibi. Navíc o nic levněji nevyjde.

Půjdu cestou samovyroby. Můžeš mi potvrdit, že s těmi Shelley 1pm lze při výpadku WiFi zásuvku používat?

Našel jsem tenhle parapetní kanál, je vhodný?
https://www.shopelektro.cz/ulozny-elekt ... qUQAvD_BwE

Ještě se půjdu podívat do obi jestli nemaj něco tam? Mohl by si mi napsat co všechno budu pro takovou prodluzku potřebovat a na co si dát pozor? Nejsem v tomhle zběhlý, ale kutilské vlohy mám a pracovat s elektřinou taky svedu:)
HA mám nainstalovaný v synology 918+.

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodlužovací zásuvka - doporučení

Příspěvek od Lion® »

tomasr píše: 26. leden 2023, 12:53 Takové řešení se mi moc nelibi. Navíc o nic levněji nevyjde.

Půjdu cestou samovyroby. Můžeš mi potvrdit, že s těmi Shelley 1pm lze při výpadku WiFi zásuvku používat?

[spoiler]Našel jsem tenhle parapetní kanál, je vhodný?
https://www.shopelektro.cz/ulozny-elekt ... qUQAvD_BwE

Ještě se půjdu podívat do obi jestli nemaj něco tam? Mohl by si mi napsat co všechno budu pro takovou prodluzku potřebovat a na co si dát pozor? Nejsem v tomhle zběhlý, ale kutilské vlohy mám a pracovat s elektřinou taky svedu:)
[/spoiler]
rychlá odpověď a následně budu editovat

Shelly po odpojení se od WiFi zůstane v tom stavu ve kterém byla před odpojením. Po obnovení připojení Shelly vykoná první následující pokyn.
Chování při obnovení napájení lze nastavit.
edit
Budeš toho potřebovat dost:
[spoiler]
111.jpg
222.jpg
333.jpg
444.jpg
[/spoiler]

Možná by se to dalo nacpat i do tohoto kousku a nestálo by to mnoho.
555.jpg
https://www.hornbach.cz/p/prodluzovaci- ... a/6302394/
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Uživatelský avatar
tiimsvk
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 801
Registrován: 06. květen 2021, 07:03
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Prodlužovací zásuvka - doporučení

Příspěvek od tiimsvk »

tomasr píše: 25. leden 2023, 23:48 A jaký modul měření bys doporučil pro každou zvlášť? Mě se víc líbí to Shelly 1pm, to i měří a je to komplexnější. Zajímalo by mne jestli to nakonec s tím esp a modulem měření nevyjde pro 4 zásuvky stejně. Shelly si také pamatuje poslední stav, je to tak?

Ještě mě zajímá zda se dá udělat, že když vypadne WiFi, aby se ze zásuvky stala hloupá a automaticky se zapla.

Pak ještě taková blbost, ale čím se uzavírá z boku ten parapetní kanál?
Modul na meranie pouzivam ten co je v linku vyssie s tou predlzovackou a da sa kazdy zvlast len viac prace. Myslim ze by to bolo lacnejsie len viac casu pri tom stravis a shelly bude na strane bezpecnosti lepsia volba tie moduly na meranie spotreby su neizolocane.

V esp je zase vyhoda toho nastavenia dokonca aj po vypadku wifi je moznost nastaviť automatizaciu po pripojeni aj po odpojeny zmeny stavov atd prakticky vsetko pod kontrolov.

Este otazka
- potrebujes merat kazdu zvlast?
- potrebujes 4 zasuvky?

Lebo vkladas do toho dost casu a penazi a myslim ze to co ptrtebujes uz sa da kupit hotove... vacsi problem je nie s vypadkom wifi a stavu zasuvky ale vypadku elektriky a spatneho nahodenia posledneho stavu zasuvky

Napriklad: sice tuya ale je to to co potrebujes
€ 42,88 25%OFF | WiFi Tuya Smart Power Strip EU Plug Outlet USB Sockets Monitoring Consumption Remote Independent Control by Google Home Alexa
https://a.aliexpress.com/_mrzGa8W

tomasr
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 82
Registrován: 11. leden 2023, 18:43
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Prodlužovací zásuvka - doporučení

Příspěvek od tomasr »

Lion® píše: 26. leden 2023, 15:46
tomasr píše: 26. leden 2023, 12:53 Takové řešení se mi moc nelibi. Navíc o nic levněji nevyjde.

Půjdu cestou samovyroby. Můžeš mi potvrdit, že s těmi Shelley 1pm lze při výpadku WiFi zásuvku používat?

[spoiler]Našel jsem tenhle parapetní kanál, je vhodný?
https://www.shopelektro.cz/ulozny-elekt ... qUQAvD_BwE

Ještě se půjdu podívat do obi jestli nemaj něco tam? Mohl by si mi napsat co všechno budu pro takovou prodluzku potřebovat a na co si dát pozor? Nejsem v tomhle zběhlý, ale kutilské vlohy mám a pracovat s elektřinou taky svedu:)
[/spoiler]
rychlá odpověď a následně budu editovat

Shelly po odpojení se od WiFi zůstane v tom stavu ve kterém byla před odpojením. Po obnovení připojení Shelly vykoná první následující pokyn.
Chování při obnovení napájení lze nastavit.
edit
Budeš toho potřebovat dost:
[spoiler]111.jpg
222.jpg
333.jpg
444.jpg[/spoiler]

Možná by se to dalo nacpat i do tohoto kousku a nestálo by to mnoho.
555.jpg

https://www.hornbach.cz/p/prodluzovaci- ... a/6302394/
Díky za tipy, až pojedu do Hornbachu, tak se podívám jestli ta rohová jde rozebrat.
HA mám nainstalovaný v synology 918+.

tomasr
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 82
Registrován: 11. leden 2023, 18:43
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Prodlužovací zásuvka - doporučení

Příspěvek od tomasr »

tiimsvk píše: 26. leden 2023, 21:08
tomasr píše: 25. leden 2023, 23:48 A jaký modul měření bys doporučil pro každou zvlášť? Mě se víc líbí to Shelly 1pm, to i měří a je to komplexnější. Zajímalo by mne jestli to nakonec s tím esp a modulem měření nevyjde pro 4 zásuvky stejně. Shelly si také pamatuje poslední stav, je to tak?

Ještě mě zajímá zda se dá udělat, že když vypadne WiFi, aby se ze zásuvky stala hloupá a automaticky se zapla.

Pak ještě taková blbost, ale čím se uzavírá z boku ten parapetní kanál?
Modul na meranie pouzivam ten co je v linku vyssie s tou predlzovackou a da sa kazdy zvlast len viac prace. Myslim ze by to bolo lacnejsie len viac casu pri tom stravis a shelly bude na strane bezpecnosti lepsia volba tie moduly na meranie spotreby su neizolocane.

V esp je zase vyhoda toho nastavenia dokonca aj po vypadku wifi je moznost nastaviť automatizaciu po pripojeni aj po odpojeny zmeny stavov atd prakticky vsetko pod kontrolov.

Este otazka
- potrebujes merat kazdu zvlast?
- potrebujes 4 zasuvky?

Lebo vkladas do toho dost casu a penazi a myslim ze to co ptrtebujes uz sa da kupit hotove... vacsi problem je nie s vypadkom wifi a stavu zasuvky ale vypadku elektriky a spatneho nahodenia posledneho stavu zasuvky

Napriklad: sice tuya ale je to to co potrebujes
€ 42,88 25%OFF | WiFi Tuya Smart Power Strip EU Plug Outlet USB Sockets Monitoring Consumption Remote Independent Control by Google Home Alexa
https://a.aliexpress.com/_mrzGa8W

Shelly se taky dá nastavit, zda má být po výpadku zapnutá / vypnutá nebo původní stav.

4 zásuvky jsou minimum, lepší by bylo 6, ale se 4 se spokojím.

Vlastně ani nepotřebuju mít měřené zvlášť, byl by to jen takový pěkný bonus.

Klidně koupím hotovou, ale potřebuju aby při výpadku WiFi fungovala (byla zapla) a po výpadku wifi nebo elektřiny se vrátila do stavu před výpadkem. Tuhle informaci u hotových řešení nenajdu.
HA mám nainstalovaný v synology 918+.

Uživatelský avatar
tiimsvk
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 801
Registrován: 06. květen 2021, 07:03
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Prodlužovací zásuvka - doporučení

Příspěvek od tiimsvk »

Ale mne toto original tuya nikdy neurobila... pri výpadku wifi tie mcu nemaju v nadtaveniach zmenu stavu ... jedine kedy moze nastat zmena je pri vypadku napajania ale aj to ma tuya v nastaveniach vid foto
Screenshot_20230129-203355_Tuya Smart.jpg

tomasr
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 82
Registrován: 11. leden 2023, 18:43
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Prodlužovací zásuvka - doporučení

Příspěvek od tomasr »

Netvrdím, že to neumějí, ale není jistota, že to tak bude fungovat. Navíc jsem to někde viděl v diskuzi obchodu. Někdo se ptal a odpověď byla, že většina zásuvek to neumí.

Btw, proč jsou Tuya tak problematické? Nějakej problém s home assistantem?
HA mám nainstalovaný v synology 918+.

Uživatelský avatar
tiimsvk
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 801
Registrován: 06. květen 2021, 07:03
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Prodlužovací zásuvka - doporučení

Příspěvek od tiimsvk »

Caste odpojenie od hassio bez udania dovodu... ciastocne to vylepsuje tuya local ale stale to nie je ono.... preto u mna som presiel na konverziu do esphome (alebo tasmota)
Ako mas dve moznosti bud sa pustit do projemtu vyssie alebo skusis za 43eur predlzovak a uvidis

tomasr
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 82
Registrován: 11. leden 2023, 18:43
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Prodlužovací zásuvka - doporučení

Příspěvek od tomasr »

Popravdě teď nevím. Měl jsem v plánu 1. řešení, ale trochu si mě nahlodal:). Nicméně nechci jít do nějaké levné prodlužky z aliexpressu s kterou budou problémy. Klidně koupím prodlužku za 100 eur, když budu vědět, že bude dělat to co jsem popsal. Proto jsem sháněl někoho kdo ji vlastní a doporučil by mi konkrétní model.
HA mám nainstalovaný v synology 918+.

bimbop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 22. srpen 2022, 15:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Dal poděkování: 53 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Prodlužovací zásuvka - doporučení

Příspěvek od bimbop »


Odpovědět

Zpět na „Energie“