jak z MQTT dat vytvořit TAG pro InfluxDB?

Odpovědět
sonik
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: 10. červenec 2022, 23:07

jak z MQTT dat vytvořit TAG pro InfluxDB?

Příspěvek od sonik »

zdravím všechny, po dlouhém trápení a zoufalém hledání si dovoluji poprosit zkušenější o radu:
HA na ODROIDu, přijímá JSON data z externího MQTT brokeru. Data na ten MQTT broker posílá více sensorů. Všechny sensory do JEDINÉHO, společného topicu. JSON struktura v MQTT je od všech sensorů stejná a její součástí string ADDR, podle které poznám, který sensor ty data poslal.
Až sem to funguje, na dashboardu vidím jak se v reálném čase střídají čísla {ADDR:xxx, VAL1:yyy, VAL2:zzz, VAL3:qqq} vyzobaná z JSONu.

Teď to potřebuji dostat do influxDB a následně zobrazit Grafanou. Ale zobrazit samostatně pro každou ADDR.

Za žádnou cenu se mi to nedaří uložit do InfluxDB tak, aby ADDR byl tag pro každou VALx a mohl bych ty VALx podle ADDR fitlrovat/ groupovat. Do InfluxDB se mi to nyní nějak ukládá, ale ty hodnoty nedávají smysl (VALx je v každém okamžiku od jiného sensoru, smíchaná dohromady).

Asi to bude triviální, tohle je přece úplný základ, ale fakt si nevím rady. Jsem v HA začátečník, vůbec nejsem linuxák a zkoušku z databází jsem dělal v době, kdy time series databáze ještě neexistovaly :(

děkuji, Sonik

Tom42
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: 06. listopad 2022, 20:11

Re: jak z MQTT dat vytvořit TAG pro InfluxDB?

Příspěvek od Tom42 »

Já bych to poslal do IDB jako JSON a před uložením v DB bych nad tím spustil funkci, která by to rozložila na jednotlivé entity. Pokud se nepletu, tohled IDB umí. Ale nebude to tak triviální. Mrkni na dokumentaci k IDB.

Odpovědět

Zpět na „Databáze a Recorder“